Mąstymas vyksta tuomet, kai esame pakankamai sąmoningi, kad galėtume fiksuoti ir plėtoti savo mintis. Miego metu sąmonės intensyvumas taip sumažėja, kad praktiškai išsijungia kūno reagavimas tiek į mintis, tiek ir į tam tikro intensyvumo aplinkos garsus, kvapus, prisilietimus.

Žinoma iki tam tikro lygio. Jei garsai, kvapai, lietimai tampa pakankamai stiprūs, tuomet kūno receptoriai pradeda fiksuoti dirgiklius ir sąmonės veikimas suintensyvėja. Tokiu atveju žmogus nubunda iš miego, kad galėtų imtis tam tikrų veiksmų. Pvz jeigu jo gyvybei, sveikatai gresia pavojus.

Sapnai

Tiesa, net ir miego metu sąmonė gali fiksuoti mintis. Tiesa, mes jų niekaip negalime kontroliuoti, nes jos vyksta mažo intensyvumo sąmoningume. Sapnai – būtent taip įvardijame tokias mintis. Tiesiog tuo metu smegenyse vyksta informacijos perkėlimo procesas ir jei sąmonė nėra pakankamai „išsijungusi“ mes galime stebėti ir prisiminti tam tikras to proceso dalis.

Kaip vyksta mąstymas

Taigi, mąstymas – minčių valdymas, plėtojimas – vyksta tuomet, kai sąmonė yra pakankamai budri, intensyvi. Tad sąmonė yra tam tikro dažnio bangų sklidimas smegenų srityje, kuri fiksuoja jos erdvėje vykstančius procesus. Tuo tarpu mintis yra tam tikros energijos impulsas, kuriame yra užkoduota tam tikra informacija.

Atmintis – mąstymo šaltinis

Atmintis yra mūsų minčių ir mąstymo principų šaltinis. Būtent pagal smegenų talpyklose saugomą informaciją reaguojame į gyvenimo situacijas bei priimame tam tikrus sprendimus.

Kūno emocinis fonas – mąstymo kokybės faktorius

Žmogui adekvačiai reaguoti į gyvenimo situacijas padeda arba trukdo kūno emocinis fonas, emocinė būsena. Kuo žmogus, žmogaus kūnas dažniau gyvena emociniame įsiaudrinime, impulsyvume, tuo jam yra sunkiau adekvačiai reaguoti į aplinkos veiksnius, santykius su kitais ir netgi savo mintis.

Tad, mąstymas, jo kokybė iš esmės priklauso nuo dviejų dalykų – atminties, kokią informaciją talpiname savo smegenų „diske“ bei kūno emocinio fono, lauko, būsenos. Žinoma, dar yra ir kitų faltorių, tokių kaip minčių ištraukimo iš atminties greitis ar minčių plėtojimo galimybės, kūrybiškumas ir tt.

P.S. Čia tik mano mintys, jos nebūtinai yra teisingos. Visą tai paneigti arba patvirtinti galite pasitelkę paieškų sistemą ir atlikę savo analizę.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 4 / 5. Vertinimų skaičius: 4

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *