Jeigu matai šį tekstą – vadinasi esi sąmoningas 🙂 Kitaip tariant, esi iki tiek sąmoningas, kad gali fiksuoti pro regos sistemą patenkantį vaizdą.


Tokio principo sąmoningumas yra būdingas kiekvienam gyvūnui, kuris turi akis, nervų sistemą ir kažkokio lygio smegenis.
Pagal tai ką mato, girdi, užuodžia, fiziškai jaučia gyvūnas gali priimti vienokį ar kitokį sprendimą (reaguoti). Reagavimas, sprendimo priėmimas priklauso nuo protinės veiklos galimybių.

Įvardinsiu šį aplinkos fiksavimo gebėjimą, kaip BAZINĮ SĄMONINGUMĄ.

Žmogus turi geriausiai išvystytas smegenis. Dėl šios priežasties jis gali atlikti kur kas sudėtingesnius uždavinius negu bet kuris kitas šios planetos gyvūnas. Visa tai yra protiniai gebėjimai.
Šie protiniai gebėjimai taip pat suteikia galimybę žmogui lavinti savo sąmoningumą. Ką tai reiškia? Tai reiškia tapimą pastabesniu ne tik išorinės aplinkos, bet ir vidinės aplinkos atžvilgiu – minčių, emocijų, kūno procesų jautimas, stebėjimas.

Kuo didesnis sąmoningumo gylis ar lygis (kaip pavadinsi, taip nepagadinsi), tuo mažesnis impulsyvumas. Kodėl? Todėl, kad žmogus tampa ne tik aplinkos stebėtoju, bet ir savo minčių stebėtoju. Jis pradeda suvokti, kad jo mintys yra tik mintys (kodai, skaičiukai, formulės) ir nieko daugiau.

Tuo tarpu kuo mažesnis sąmoningumo lygis, tuo žmogus impulsyvesnis, nes jis iš esmės yra susitapatinęs su savo mintimis. Jos tarsi yra sąmonės paviršiuje ir dėl to iškart įvyksta reakcija į savo mintis. Nėra pakankamo tarpo, erdvės, kad žmogus galėtų suvokti, pastebėti, kad viskas kas vyksta šiuo metu jo galvoje yra tiesiog minčių festivalis, kuris pajungia kūno reakcijas (hormonus), emocijas bei galiausiai „išverčia“ jas ir į išorę.

Kaip žinia, impulsyvumas nėra išminties ženklas ir dažniau kuria problemas nei jas sprendžia. Dėl šios priežasties sąmoningumo stiprinimas, gilinimas yra žingsnis į didesnį progresą bei pažangesnį, kokybiškesnį gyvenimą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *