Indija – populiari kryptis ieškantiems savęs

Indija – populiari kryptis ieškantiems savęs. Viešėti dar neteko, tačiau teko šiek tiek studijuoti kelias šios šalies religijas, filosofijas bei bendrauti su žmonėmis, kurie ten sėmėsi išminties.

Iš viso to gimė šie pastebėjimai:

Šioje šalyje jau daug šimtmečių buvo gilinamasi į žmogaus gyvybinius procesus. Sukaupta daug vertingos informacijos bei praktikų.

Visgi, kaip ir daugelyje kitų pasaulio kultūrų, religijų yra nemažai mistifikuotų dalykų, koncepcijų. Tie konceptai labai efektyviai „prigyja” net ir šiuolaikiniam vakariečiui, nes tam tikrų praktikų metu įvyksta lig tol nepatirti potyriai.

Dalį žmonių tie potyriai tam tikra prasme pririša prie tų konceptų ir žmogus užuot išsivadavęs iš iliuzijų patenka į naują iliuziją. Toks jau tas žmogaus protas – linkęs į prisirišimus, priklausomybes tais atvejais, kai patiria malonius ar tiesiog efektingus pojūčius.

Šiuo klausimu jaučiuosi kiek susirūpinęs, nes žmogus užuot atradęs vidinę ramybę ir skaidrumą gyvenime susikuria naują iliuziją, kuri gali jį išmušti iš vidinio balanso.

Žinant, kad gyvenimas paprastas kaip dvi kapeikos – ką pasėsi, tą ir pjausi – tai aš norėčiau visiems ieškantiems savęs palinkėti būti budriems ir daugiau dėmesio skirti savistabai, o ne naujų koncepcijų diegimui

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *